Aranżacja korytarza w bloku

0
115

Korytarz w bloku – jak go urządzić?

Korytarz w bloku to często niedoceniany element mieszkania. Tymczasem odpowiednio zaaranżowany może stać się przytulnym i funkcjonalnym miejscem, które będzie cieszyło oko domowników i gości. Jak zatem urządzić korytarz w bloku?

Przede wszystkim warto pamiętać, że korytarz powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Warto więc zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby dobrze widzieć, gdy wracamy do domu po ciemku. Dobrym rozwiązaniem są lampki sufitowe lub ścienne, które dają równomierne światło. Można też postawić na lampy stojące lub kinkiety.

Meble i dodatki do korytarza

Aby korytarz był funkcjonalny, warto zadbać o odpowiednie meble. Przede wszystkim powinien się tam znaleźć siedzisko lub schowek na buty. Jeśli mamy dużo miejsca, możemy też postawić szafkę na drobiazgi lub mały stolik. Warto też pomyśleć o lustrze – optycznie powiększy on nasze wnętrze i sprawi, że będzie się prezentowało lepiej.

Oprócz mebli warto też pomyśleć o dodatkach, które urozmaicą nasze wnętrze. Mogą to być np. obrazy lub plakaty na ścianach albo dekoracyjne poduszki na siedzisku. Można też postawić na dywaniki albo ozdobne doniczki z roślinami – to doskonały sposób na to, aby dodać trochę naturalności do naszego wnętrza.

Jak urządzić korytarz w bloku?

Aranżacja korytarza w bloku nie musi być trudna ani czasochłonna. Wystarczy kilka prostych trików, aby stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce. Najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie oraz meble i dodatki dopasowane do stylu całego mieszkania. Dzięki temu nasze wnętrze będzie prezentowało się pięknie i bardzo praktycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here