Jakie rośliny do kuchni

0
11

Rośliny doniczkowe

Jeśli szukasz roślin do swojej kuchni, to najlepszym wyborem będą rośliny doniczkowe. Są one łatwe w uprawie i zapewniają piękny akcent dekoracyjny. Rośliny doniczkowe są dostępne w różnych odmianach, więc możesz wybrać takie, które pasują do stylu Twojej kuchni. Możesz postawić na tradycyjne rośliny doniczkowe, takie jak fikus, albo postawić na bardziej egzotyczne odmiany, takie jak monstera.

Jeśli chcesz mieć rośliny doniczkowe w swojej kuchni, musisz pamiętać o ich pielęgnacji. Musisz je regularnie podlewać i nawozić oraz usuwać liście i gałęzie, które obumierają. Upewnij się też, że masz odpowiednie miejsce dla każdej rośliny – niektóre lubią dużo światła słonecznego, inne preferują cieniste miejsce.

Krzewy i drzewa

Jeśli masz więcej przestrzeni w swojej kuchni, możesz zdecydować się na większe rośliny, takie jak krzewy lub drzewa. Krzewy i drzewa dodadzą Twojej kuchni naturalnego uroku i stworzą przytulną atmosferę. Najlepiej sprawdzi się tu drzewo cytrusowe lub figowe – oba gatunki szybko rosną i maja piękne liście.

Pamiętaj jednak, że aby utrzymać krzew lub drzewo w dobrej formie, musisz je regularnie podlewać i nawozić. Musisz też okresowo przycinać gałęzie i liście oraz usuwać martwe części. Jeśli chcesz mieć pięknie prezentujace się drzewo lub krzew w swojej kuchni, musisz poświęcić mu trochę czasu.

Rośliny ziołowe

Jeśli chcesz mieć łatwe w uprawie rośliny w swojej kuchni, to idealnym wyborem będzie sadzenie ziół. Ziółka szybko rosną i szybko się regeneruj ą po przyci ęciu . Mo żes z posadzi ć popularne zioła , tak ie j ak bazylia , oregano , tymianek , mi ęta , a nawet chilli .

Sadzenie ziół jest proste – mozes z posadzi ć je be zpo średnio do skrzy nek lub po prostu do donic . Wa ż ne jest , ab y up ew ni ć si ę , ż e maj ą one odpo wed ni e warun ki do ros n iecia – powinny by ć umies zczone tam , gdzie maj ą dost ę p do du ż o s ł on eczn ika . Poza tym wa ż ne jest , ab y je regularnie pod lewa ć i nawozi ć .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here