Jakie kolory do kuchni

0
7

Kolory do kuchni – jak wybrać?

Kolor ścian w kuchni ma ogromny wpływ na jej charakter. Wybór odpowiedniego koloru może sprawić, że pomieszczenie będzie przytulne i ciepłe lub stanie się nowoczesne i eleganckie. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie meble i dodatki będą w kuchni umieszczone.

Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była przytulna i ciepła, powinniśmy postawić na pastelowe barwy. Kolory takie jak beż, szary czy błękitny sprawdzą się doskonale. Jeśli natomiast chcemy stworzyć nowoczesną aranżację, warto postawić na intensywne barwy – żółty, czerwony lub zielony. Możemy też połączyć kilka kolorów i stworzyć intrygujący efekt.

Jasne czy ciemne kolory do kuchni?

Jeśli chodzi o wybór jasnych lub ciemnych kolorów do kuchni, to tutaj również trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenia i sprawiają, że wydaje się ono jaśniejsze i przestronniejsze. Ciemne barwy natomiast tworzą intymną atmosferę i dodają pomieszczeniu głębi.

Jeśli mamy małe mieszkanie lub niewielką kuchnię, lepiej postawić na jasne barwy. Natomiast jeśli dysponujemy dużym metrażem, możemy poeksperymentować z ciemnymi odcieniami. Warto też pamiętać o tym, że jasne barwy szybciej się brudzą niż ciemne.

Dobieranie akcesoriów do koloru ścian

Aby cała aranżacja była spójna i harmonijna, warto dobrać odpowiednie akcesoria do wybranego koloru ścian. Jeśli postawiliśmy na pastelowe barwy, możemy dodać trochę energii poprzez dodatki w intensywnych odcieniach np. turkusu lub fuksji. Natomiast jeśli nasza kuchnia ma być nowoczesna i elegancka, warto postawić na dodatki w stonowanych barwach – srebrze lub bieli.

Pamiętajmy też o tym, aby nie przesadzić z ilości akcesoriów – mniej znaczy więcej! Zbyt duża ilość elementów dekoracyjnych może sprawić wrażenie chaosu i przytłoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here