Styl industrialny w mieszkaniu

0
174

Czym jest styl industrialny?

Styl industrialny to wyjątkowy trend, który polega na wykorzystaniu surowych materiałów i elementów, takich jak cegła, beton, metal i drewno. Jest to styl minimalistyczny, który najlepiej prezentuje się w przestrzeniach otwartych. Wnętrza urządzone w stylu industrialnym są zazwyczaj bardzo funkcjonalne i praktyczne.

Styl ten charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Przedmioty są często wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub metal. Kolorystyka jest stonowana i skupia się głównie na odcieniach szarości, bieli i czerni. Meble są proste i funkcjonalne, a dodatki mają być subtelne.

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Aby urządzić mieszkanie w stylu industrialnym, należy zacząć od podstawowych elementów: ścian, podłogi i sufitu. Ściany można pomalować na biało lub szarobrązowo lub ozdobić cegłami lub betonem architektonicznym. Podłoga powinna być utrzymana w stonowanych kolorach – drewniane deski lub płytki ceramiczne będą idealnie pasować do tego stylu. Sufit można ozdobić metalowymi rurami lub belkami.

Meble powinny być proste i funkcjonalne. Najlepiej sprawdzi się meble ze stali lub drewna. Dodatki powinny być subtelne – lampy, obrazy, dywany itp. Mogą one być wykonane z metalu lub drewna. Ważne jest również, aby uzupełnić je o akcenty kolorystyczne – np. poduszki lub narzuty.

Podsumowanie

Styl industrialny to minimalistyczny trend, który opiera się na prostocie i funkcjonalności. Aby go stworzyć, należy zacząć od podstawowych elementów: ścian, podłogi i sufitu oraz mebli i dodatków. Materiały powinny być naturalne – drewno, metal lub cegła – a kolorystyka stonowana. Ważne jest również uzupełnienie aranżacji o akcenty kolorystyczne.

Styl industrialny doskonale sprawdzi się we wnętrzu mieszkalnym – tworzy on bowiem przytulną atmosferę bez zbędnego przesady. Wystarczy kilka prostych elementów, aby stworzyć piękną aranżację!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here