Jakie krzewy do ogrodu

0
12

Krzewy ozdobne

Krzewy ozdobne to jeden z najważniejszych elementów ogrodowych. Są one wykorzystywane do tworzenia kompozycji, a także do dekoracji i uzupełniania przestrzeni. Najpopularniejsze gatunki krzewów ozdobnych to bukszpan, jałowiec, berberys, forsycja, róża pomarszczona oraz hortensja.

Krzewy ozdobne są łatwe w uprawie i doskonale sprawdzają się w każdym ogrodzie. Można je sadzić w różnych miejscach – na skarpach, rabatach, przy tarasach lub na trawnikach. Warto pamiętać, że niektóre gatunki krzewów potrzebują więcej słońca niż inne.

Krzewy owocowe

Krzewy owocowe to idealny sposób na urozmaicenie ogrodu i cieszenie się smakiem świeżych owoców. Najpopularniejsze gatunki to jabłoń, grusza, czereśnia, wiśnia oraz porzeczka. Krzewy owocowe są łatwe w uprawie i można je sadzić zarówno na skarpach, jak i na trawnikach.

Warto pamiętać, że aby krzewy owocowe dobrze rosły i dawały obfite plony, trzeba je regularnie podlewać i nawozić. Ponadto należy usuwać chore lub zbyt duże gałęzie oraz okresowo przycinać krzewy.

Krzewy iglaste

Krzewy iglaste to doskonała alternatywa dla drzew iglastych. Są one odporne na mrozy i niewymagające w uprawie. Najpopularniejsze gatunki to świerk pospolity, cyprysik lawsona oraz jałowiec pospolity. Krzewy iglaste można sadzić zarówno na skarpach, jak i na trawnikach.

Warto pamiętać, że aby krzewy iglaste dobrze rosły i pięknie prezentowały się w ogrodzie trzeba je regularnie podlewać i nawozić. Ponadto należy usuwać chore lub zbyt duże gałęzie oraz okresowo przycinać krzewy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here